“Nie gotuję, bo nie mam czasu”.

“Gotowanie jest zbyt skomplikowane i czasochłonne”.

“Jedzenie odgrzewane jest niesmaczne, więc lepiej zjeść na mieście.”

 

Znasz to? To tylko nieliczne z wielu wymówek, które w ostateczności prowadzą Cię do przyulicznej budki z fastfoodem. Wiemy na swoim przykładzie, że jedzenie w ciągu dnia pełnego obowiązków nie musi kończyć się gotową pizzą zjedzoną na kolanie.

Jesteśmy siostrami, które przede wszystkim lubią smacznie zjeść 🙂 W ślad za miłością do dobrego jedzenia pojawiła się pasja do gotowania, dzięki której przez ostatnie lata udało nam się zbudować bazę przepisów niewymagających szczególnych umiejętności kulinarnych i połowy dnia na ich przygotowanie. Wierzymy, że gotować może każdy – o ile przepis jest prosty i skomponowany z prostych, ogólnodostępnych składników.  Warunek konieczny to dobra organizacja zakupów i przygotowania dań.

To miejsce kierujemy zatem dla każdego, kto chciałby odżywiać się lepiej, nawet jeśli do tej pory wydawało Ci się, że nie potrafisz gotować lub nie masz na to czasu. Jeść lepiej rozumiemy poprzez: domowo, smacznie, zdrowiej, bardziej różnorodnie. Niezależnie od tego, czy jesteś zabieganym studentem biegającym między uczelnią, a dorywczą pracą, czy może zapracowaną mamą dwójki dzieci – każdy kto szuka pomysłów na szybki i pożywny posiłek dla siebie i swoich bliskich znajdzie coś dla siebie.

Marzymy o tym, żeby nasz blog był dla Ciebie źródłem inspiracji do tego, aby jeść niebanalnie, ale prosto i bez konieczności okupowania kuchni przez kilka godzin.
Obiecujemy, że będzie smacznie i różnorodnie.